Este pasado fin de semana celebrouse nas canchas de bolos de Camos (Nigrán) o campionato galego intermodal de bolos celta.

Participaron un total de 76 xogadores das catro provincias galegas, ademáis de 4 xogadores da comunidad asturiana.

O sábado xogouse o campionato individual. As clasificacions finais foron as seguintes:

Sénior:

1.- Anibal Brites (Bolos Xunqueira-Gondomar)

2.- Sergio Fernández (Bolos Camos-Nigrán)

3.- Daniel Fernández (Bolos Froxais-Viana do Bolo)

4.- José Rodríguez (Bolos Mañufe-Gondomar)

5.- César Cancelos (Bolos Xove-Lugo)

6.- Inocencio Valverde (Bolos Xunqueira-Gondomar)

7.- Rafael González (Bolos Xove-Lugo)

8.- Alberto González (Bolos Xunqueira-Gondomar)

9.- Francisco Pérez (Bolos Xove-Lugo).

10.- José M. Torres (Bolos San Cibran-Gondomar)

Xuvenil:

1.- Daniel Álvarez (Bolos Baredo-Baiona)

Fémina:

1.- Blanca Lago (Bolos Estivada-Baiona)

2.- Paula López (Bolos Portameán-Baiona)

3.- Belén Meitin (Bolos Xove-Lugo)

4.- Davinia Dios (Bolos Portameán-Lugo)

5.- María Carmen Roca (Bolos Xove-Lugo)

Veteranos:

1.- Pedro Lago (Bolos Estivada-Baiona)

2.- Alberto González (Bolos San Cibrán-Gondomar)

3.- José Almeda (Bolos San Cibrán-Gondomar)

4.- Santos Prado (Bolos San Miguel-Gondomar)

Súper Veteranos:

1.- José Ramón Martínez (Bolos Portameán-Baiona)

2.- Ángel Paz (Bolos Mañufe-Gondomar)

3.- Ricardo Alonso (Bolos Mañufe-Gondomar)

Cadete A:

1.- Cristian Prieto (Bolos Froxais-Viana do Bolo)

2.- Miguel Vivero (Bolos Boiro-Coruña)

Cadete B:

1.- Raúl Rocha (Santiago de Parada-Nigrán)

Pre-Benxamín

1.- Laura Argüelles (Bolos San Miguel-Gondomar)

2.-Daniela Sánchez (Bolos Portameán-Nigrán)

3.- Kevin Durán (Bolos Portameán-Baiona)

Benxamín:

1.- Gorka González (Bolos Camos-Nigrán)

Alevín:

1.- Nicolás Miguez (Bolos Baredo-Baiona)

2.- Nerea Ferreira (Bolos Rega-Baiona)

3.- Juan C. Otero (Bolos San Miguel-Gondomar)

Infantil:

1.- Ismael Torres (Bolos San Cibrán-Gondomar)

2.- Iván Otero (Bolos San Miguel-Gondomar)

3.- Lucia Argüelles (Bolos San Miguel-Gondomar)

O domingo xogouse o torneo de seleccións provincias. O resultado das seleccións foi o seguinte:

1.- Selección de Pontevedra (José M. Torres, José Rodríguez, Inocencio Valverde, Aníbal Brites, Alberto González e Rubén Pérez) 144 puntos.

2.- Selección de Lugo (Luis Rancaño, Rafael González, Gines Rodríguez, Javier Rodríguez, Marcelino Rodríguez e César Cancelos) 147 puntos.

3.- Selección de Ourense (Néstor Prieto, Cristian Prieto, Marcos Prieto, Daniel Fernández, Francisco Pérez e Moisés Rodríguez) 151 puntos.

4.- Selección de A Coruña (Diego Cameselle, Manuel Rouco, Miguel Vivero, Manuel Alonso, Óscar Zapata e Alberto Pazo) 199 puntos.