V Gala deporte tomiño

O Concello de Tomiño celebrou esta fin de semana a V edición da Gala do Deporte; un acto no que se recoñeceu una ano máis, o traballo dos deportistas tomiñeses ao longo do último ano.

Os galardóns e recoñecementos atenderon a varias categorías, que foron dende o mellor evento deportivo, á mellor deportista masculino e feminino absolutos. A gala, presentada por Terio Carrera, contou coa actuación de Pepo Suevos, (actor de programas e series da TVG), e dun grupo de danza contemporánea. Durante a celebración do evento distinguiuse tamén o mellor adestrador, promesas masculino e feminina, mellor equipo de fútbol, premio afán de superación, mellor equipo base, e mellor evento deportivo.

Como novidade desta quinta edición, celebrouse unha xornada multideporte para a infancia, onde nenos e nenas puideron practicar bádminton, tiro con arco, tenis de mesa, judo, petanca, no pavillón polideportivo de Goián, situado xunto ao auditorio.

Pecharon a gala os premios aos deportistas con maior proxección deportiva e o premio aos mellores deportistas masculino e feminino absolutos.

Listaxe de premios:

Mencions Especiais

  • Xuvenís e infantil AD Tomiño
  • Tomiño Feminino de F7
  • Equipo Spartan Team
  • Benxamís Club de Atletismo Trega de Tomiño
  • Equipo Pumuky Racing
  • Óscar Álvarez (Rally)

Premio Entidade Que Colabora Co Deporte

  • ACANOR

Premio A Igualdade No

  • Jonathan Martínez (organizador dun evento de defensa persoal feminina)

Premio Afán De Superación

  • San Xerome Emiliani

Premio Mellor Equipo

  • Goián FC

Mellor Entrenador

  • Pablo Pousa e Emilio Rodríguez do Club Deportivo Miño-Os Teixugos

Mellor Equipo Base

  • Club Atletismo Trega de Tomiño

Promesa Masculino Maior Proxección

  • Adrián Millán (Tiro con arco).

Promesa Feminino Maior Proxección

  • Candela Fernández (Piragüismo).

Mellor Deportista Masculino Absoluto

  • Rubén Millán (Piragüismo) 
  • Roi Rodríguez (Piragüismo)
  • Brais Pereira (Judo)

Mellor Deportista Feminino Absoluto

  • Iria Rodríguez (Triatlón)
  • Elena Cañibano (Judo)
  • Zaida González (Ciclocross)